Day/Time (click to sort) Show (click to sort) Host (click to sort)
Mon 12-2am The New Jack SwingBeat ReVue Spider J. Hamilton, 00
Mon 2-6am Sonic Pleasure Georgia Cady
Mon 6-8am A.M. Drive Barb Abney, Mason Butler
Mon 8-10am Rocket Ship Ska Trip Cap’n Cozy Little
Mon 10am-12pm The No Stress Express Tony Paul
Mon 12-1pm Democracy Now Amy Goodman
Mon 1-2pm Sanctuary Melissa Olson
Mon 2-4pm This Space Available The Community
Mon 4-6pm Bop Street Pete Lee
Mon 6-7pm Beats, Rhymes and Democracy JSE The Navigator, Da DonData
Mon 7-8pm Health Notes Kinshasha Kambui
Mon 8-10pm Sangam Sangam Collective
Mon 10pm-12am Spin with Cyn Cyn Collins
Tue 12-2am MSP Sound Krista Wax
Tue 2-4am Abbi & Ollie’s Radio Vortex Abbi Allan, Ollie Stench
Tue 4-6am Sound Verite Radio Jon Jon Scott, Darin Carr
Tue 6-8am A.M. Drive Barb Abney, Mason Butler
Tue 8-10am New Like Whatever Michael J Cyrs
Tue 10am-12pm East of HERE, West of NOW Jackson Buck, Nicholas David
Tue 12-1pm Democracy Now Amy Goodman
Tue 1-2pm Conversations with Al McFarlane Al McFarlane
Tue 2-4pm Songs of the Soul Lady J
Tue 4-6pm Womenfolk Ellen Stanley
Tue 6-7pm Somali Link Radio Abdirizak Bihi
Tue 7-8pm Write On Radio Write On Radio Collective
Tue 8-10pm Bonjour Minnesota Freddy Posine, Adrien Carretero, Romain Lorentz
Tue 10pm-12am Balkan Jamboree Nickolai Kolarov
Wed 12-2am Modern Kicks Sean Hansen
Wed 2-6am Echo Chamber Dr. StrangeDub
Wed 6-8am A.M. Drive Barb Abney, Mason Butler
Wed 8-10am Global Beat Doug Cain
Wed 10am-12pm Desert Islands Doc
Wed 12-1pm Democracy Now Amy Goodman
Wed 1-2pm Indigeneity Rising Roy Taylor
Wed 2-4pm Glorth Radio Sean Lipscomb
Wed 4-6pm House Party Harold Tremblay
Wed 6-7pm Indigenous Roots Rob Callahan
Wed 7-8pm Minneculture Presents Micah Whetstone
Wed 8-10pm Radio Pocho Terrell LaMarr, Brenda Azueta
Wed 10pm-12am International Jazz Conspiracy Emel Sherzad
Thu 12-2am Travo Ramo Fa Fa Fa Travis Ramin
Thu 2-4am She’s In Control DJ Mercury
Thu 4-6am Ghost Trees Adam Pearson
Thu 6-8am A.M. Drive Barb Abney, Mason Butler
Thu 8-10am Surface Noise Brad Wrolstad
Thu 10am-12pm Afrique Nomad Jumondeh Tweh
Thu 12-1pm Democracy Now Amy Goodman
Thu 1-2pm Northern Sun News Don Olson
Thu 2-4pm Poetry, Science & Wrestling Paul Brohaugh
Thu 4-6pm Freewheelin’ Jackson Buck
Thu 6-7pm Disability and Progress Sam Jasmine
Thu 7-8pm Fresh Fruit The Fresh Fruit Collective
Thu 8-10pm Encuentro Gilberto Vazquez Valle
Thu 10pm-12am Roar of the Underground The Metal Evangelist
Fri 12-2am Voice Cried Softly Eric Fifteen
Fri 2-6am Across The Board Tom Wollenberg
Fri 6-8am A.M. Drive Barb Abney, Mason Butler
Fri 8-10am Foreign Currency Paul Harding
Fri 10am-12pm Fubar Omniverse Blanche Fubar
Fri 12-1pm Democracy Now Amy Goodman
Fri 1-2pm Catalyst Lydia Howell
Fri 2-4pm Corazon Latino Carla Hagen, Eve MacLeish
Fri 4-6pm Latino AltROCK! Raul Escobar, Pablo Miranda
Fri 6-7pm Ms Margaret LIVE! Ms. Margaret
Fri 7-8pm Hmong American Reachout Radio Program Shoua Xiong
Fri 8-10pm The UltraSonic Gin & Tonic That Guy In The Hat
Fri 10pm-12am Crap From The Past Ron “Boogiemonster” Gerber
Sat 12-2am True Brit! Simon Husbands
Sat 2-4am Shadow Planet Mara theDeath
Sat 4-6am Galactic Fantastic by Farquest Dameun Strange
Sat 6-9am A Great Blend Of Watercolors Dee Henry Williams
Sat 9-11am Mostly Jazz Bill Cottman, Yonci Jameson
Sat 11am-1pm Jazz Diaspora Cory Washington
Sat 1-3pm Sabados Alegres Willie Dominguez, DJ Gavilan
Sat 3-5pm Good ‘N Country Ken Hippler
Sat 5-7pm Caribbean Jam Lynval Jackson
Sat 7-9pm Temposphere Luke Andrews
Sat 9-11pm Soul Tools Radio Reggie Reg
Sat 11pm-Sun 1am Strictly Butter Norton Fortune
Sun 1-6am Root Of All Evil ROAE Crew
Sun 6-8am Songs Of Praise Al B. Ware, Herbert Thomas
Sun 8-10am Century Song Dan Rein
Sun 10-11am Wave Project The Community
Sun 11am-12pm La Voz Del Pueblo Lourdes de la Luz, Marco Davila
Sun 12-2pm African Rhythms Salif Keita, JoJo
Sun 2-3pm SNIT Eritreans Genet Ghebre, Samson Weldemariam, Stephanos Paulos, Tekle Glslassie
Sun 3-4pm Eritrean Community Radio Essey B. Asbu, Eden Tuquabo Teklegiorgis
Sun 4-5pm Voices Of Ethiopia Ahmed Wassie, Altish AsfawAmde
Sun 5-6pm Voice Of Oromiyaa Jelil Abdella, Said Ali
Sun 6-7pm Somalida Maanta Salah Barre
Sun 7-8pm Somali Public Radio Wiilwaal RaadRaac, Abdi Salah, Salah Donyale
Sun 8-9pm Vietnam MN Radio Khiem Le, Tam Phan, Kathy Huynh, Dai Vu
Sun 9-9:30pm Filipino-American News Alan Bungue, Ramon R Hough, Afsheen Foroozan
Sun 9:30-10:30pm Sound Affects: A Radio Playground Jerry Stearns
Sun 10:30pm-12am Solid Foundations Chris “MRNC” Wilbourn
Web Exclusive Poquito y Bueno Kristina De Sacramento
Web Exclusive Transatlantic Mixtape Of Your Mind Colin Robinson
Web Exclusive Matter Of Fat Cat Polivoda, Saraya Boghani
Web Exclusive Big Blue Train Mark Slim Stevens
Web Exclusive Heart of the City Radio Edwin Adorno
Web Exclusive Fun Time Music Festival Chris Edwards
Web Exclusive Cruise Control Mason Butler
Web Exclusive Dollar Bin CRZ
Web Exclusive Messages From The Drum Beverly Bushyhead
Web Exclusive Everything Minnesota Music Benjamin Raye
Web Exclusive Aaron’s Cavalcade of Whimsy Aaron Westendorp
Web Exclusive Undead Times Lydia Stark, Matthew McGee
Web Exclusive Plastic Wasteland Ollie Stench
Web Exclusive Loops Miguel Otarola
Web Exclusive Cyberdive Matt Amenda
Web Exclusive French Influences Radio Show Therapy Freddy Posine
Web Exclusive This Wicked Way Comes Matthew Sochocki, Jill Sherman
Web Exclusive Sounds Unexpected Morgan Schoonover
Web Exclusive Technological Retreat Greg Carr
Web Exclusive Dateable Rebels Farrah Fisher